İsviçre Büyükelçisi’nden TrabzonSİAD’ a Ziyaret
GERİ


İsviçre’nin Ankara Büyükelçisi Bay Dominique Paravicini, beraberide İsviçre Konsolosu Bayan Nathalie Marti, Fahri Konsolos Timur Makzume ve Swiss Business Hub Turkey Direktörü, Bay Mehmet Yıldırımlı ile birlikte Trabzon Sanayici ve İş Adamları derneğini ziyaret etti.
İsviçre’nin tanıtımı için geldikleri Trabzon’da Trabzon Sanayici ve İş Adamları derneğini ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti belirten Büyükelçi Paravicini; ‘’Trabzon İş dünyasının köklü derneğinde bizi ağırladığınız için mutluyuz. Derneğiniz çeşitli iş kollarında iş adamlarından oluşuyor. Buraya ekonomi alanında yetkili bir ekiple geldik. Bu buluşmayı artıracağımız bir ilişkinin ilk adımı olarak görüyorum.’’ şeklinde konuştu.
Başkan Aytaç Aydoğan; ‘’Derneğimiz ihracatçı firmalardan oluşan, fahri konsolos üyeleri olan, önemli bir dernek. Sayın Büyükelçinin Trabzon ziyaretinde bizleri ziyareti önemli. Kendilerinden çok değerli bilgiler edindik. Ekonomimizdeki sıkıntıları aşmanın bir yolu da dışa açılmaktan geçiyor. Bugün bir anlamda güzel bir adım attık. Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz’’ dedi.18.05.2019
Copyright © www.tsiad.org.tr.tr ® 2019.
MAKSIFEDtürkonfed